sobota, 21 duben 2012 23:30

Eridu - co to je? Doporučený

Napsal(a) 
Ohodnotit tuto položku
(0 hlasů)

Eridu - co to je?

překlad z akkadštiny (řeči klínopisných tabulek)- MĚSTO V DÁLI

posouzení, která pravda je pravdivější necháváme na Vás, ale my se cítíme být potomky SUMERŮ, proto vidíme ERIDU jako počátek, tudíž cestu ERIDU vidíme jako cestu k počátkům

E - RI- DU

je praděpodobně nejstarší město na jihozápadě Mezopotámie, dříve leželo na břehu Perského moře, ale  naplaveniny posunuly mořský břeh a tudíž je nyní asi 150 km jihovýchodněji v středozemí na území dnešního Íráku. Jeho zeměpisná poloha je : 30°48´57´´ N, 45°59´45´´ E.

  • Historicky

jej objevil  roku 1854 angličan J. E. Taylor a až do roku 1918 pokračoval ve vykopávkách R. C. Thompson. Nalezli zde klínopisné tabulky.  Za druhé světové války zde kopali íráčané ( Faud Safar). Vykopávky potvrdily, že se jedná o jedno z nejstarších osídlených míst v jižní Mezopotámii. Průzkum prokázal, jak se tato oblast postupně odsouvala z centra sumerské civilizace. Sumerové obývali město asi do roku 2000 př. n. l., pak ho používali ještě nějaký čas jako pohřebiště. Postupně bylo zaváto písečnými dunami. Samotné Eridu pak bylo opuštěno někdy kolem r. 600 př. n. l.

  • Ufologicky 

o Eridu píše například záhadolog Zecharia Sitchin (11. 7. 1920 až 9. 10. 2010). Jeho překlady klínopisných tabulek určují jako původce starověké sumerské civilizace Annunaki. Ti přilétli na zemi, jelikož hledali zlatý prach. Ten jim umožňoval přežít v této - nebo jiných atmosférách. K práci si tedy vyšlechtili novou rasu - ze začátku byli lidé neplodní, ale dalším křížením postupně ztráceli vlastnosti Annunakiů (dlouhověkost, schopnost teleportace, telekineze) a osamostatnili se. Annunaki nás opustili, ale zanechali zde mnoho učení - o 12 měsících, šedesátkovou soustavu, způsoby pálení cihel... 

  • Esotericky 

info doplníme

 

Proč tedy ERIDU?  

Ctíme tradice přírodních zákonitostí a naším úmyslem je vrátit se v moderním hávu k co možná nejzákladnějším pravidlům, které nám naši předci zanechali. Počátek byl někde v Sumeru, pravděpodobně v Eridu - takže ten pomyslný počátek je ERIDU !

Číst 1150109 krát
Více z této kategorie: « Kontakty

1079095 komentáře

Zanechat komentář

Ujistěte se, že zadáte požadované informace, tam kde je vyznačeno (*). Kód HTML není povolen.

Joomla templates by a4joomla