O jídle mluví každý. Zdravá strava je synonymem něčeho, co bychom měli jíst, ale není příliš chutné. O čem to tedy bude? Reklamní tahy necháme výrobcům a obrátíme se na základy. Tam, kde to všechno začalo. Opoštěním kuchyně, zjednodušováním a následně většinou civilizačních problémů. 

VODA

Základ lidské stravy je voda. Je to jediná úžasná "životadárná" tekutina, vše ostatní jsou potraviny. O kvalitní vodě a jejím množství mluví skoro každý výživový systém. Různí autoři se předhánějí v množství.Základní informací, kterou bychom měli vědět.. naše ledviny, orgán, který obvykle vodu zpracovává, dokáže za 1 hodinu

ZRNO

Zrní a klíčky

ZELENINA

Tak tohle nemusím.. je slyšet od spousty lidí dnes.

OVOCE

Nejjednodušší výživa našeho mozku.  

CUKRY

Každý už to slyšel cukr škodí...

TUKY

Kdy je to zdravý tuk a kdy už škodlivý?

PROTEINY NEBOLI BÍLKOVINY

Obecně se jedná o jangové potraviny. Nezbytně jsou třeba ke stavbě kvalitní svaloviny. Je pravdou, že člověk může žít i s miskou rýže, ale jeho svaly trpí. Z dlouhodobého hlediska tedy buď se musí naučit využívat energie pránické - duchovních sil a nebo zařadit do svého jídelníčku i potravinu s tímto základním stavebním materiálem. Buďme rozumní, mniši v Nepálu jsou o misce rýže z jednoduchého a prostého důvodu - maso se tam těžko shání a pěstuje!

BÍLKOVINY V LUŠTĚNINÁCH

Aneb prdím já,prdíš TY

BÍLKOVINY V MASE

Ach nezabíjejte nám nevinná zvířátka Vitariáni a vegetariáni - POZOR!

 

Stránky jsou ve vývoji, toto je scénář toho, k čemu se brzy vyjádříme :-)
Joomla templates by a4joomla