Jmenuje se aspartam (E-951, E-953)

To takhle letěla zpráva světem - je tu úžasné sladidlo! Prosté jakýchkoliv vedlejších účinků na zdraví a proto doporučujeme všem,  dětem  a těhotným ženám hlásaly reklamy. Nyní vychází najevo, něco jiného. Jedná o látku zdraví a životu velice nebezpečnou. Jak to, že  je schválena naším Státním ústavem kontroly léčiv (SÚLK)? Jednoduchá odpověď.  Zájem mocných o nemocné, byznys jako jiné  a vědět kolik a komu dát - zdraví a život - no já to přeci jíst a pít nebudu! 

Aspartam je výrobně jednoduchá záležitost a hlavně - cenově nejdostupnější, nic levnějšího zatím na trhu není. Molekula aspartamu se skládá ze tří složek:

 • kyseliny asparagové
 •  fenylalaninu 
 • methylalkoholu

 Methylalkohol (známe z minulosti tzv. dřevný líh, který zabil nebo oslepil tisíce lidí, propadlých těžkému opilství) se přemění na formaldehyd a pak na kyselinu mravenčí (mravenčí jed). Formaldehyd je smrtící balzamovací tekutina, karcinogen třídy A. Fenylanin a kyselina asparagová jsou bez doprovodu ostatních aminokyselin, obsažených v proteinech jsou toxické. Kyselina asparagová způsobuje u pokusných zvířat poškození mozku. Původní zpráva FDA uvádí 92 zdokumentovaných symptomů... mj.

 • snížení citlivosti
 • deprese, otupělost
 • bolesti hlavy
 • únava, nespavost
 • závratě a ztráta rovnováhy
 • nutkání ke zvracení
 • bušení srdce
 • přírůstky na hmotnosti
 • stavy omámenosti, úzkosti a popudlivosti
 • ztráta paměti, ztráta chuti
 • rozostření zraku
 • unáhlené jednání
 • návaly
 • částečná slepota, odchlýpení sítnice, sklivcové vločky
 • ušní šelesty, výpadky sluchu
 • ztráta rovnováhy
 • bolesti kloubů, křeče 
 • vzniká závislost
 • celková sešlost organismu
 • chronická únava

Užíváte-li  aspartam a máte některé z těchto symptomů? Je možné, že jste vlastníkem aspartamové choroby! Mnozí lékaři prostou otravu methylalkoholem z aspartamu diagnostikují jako roztroušenou sklerózu. Kardiaci pozor! Aspartam je příčinou abnormální činnosti srdce a může vést k jeho úplnému selhání a náhlé smrti!

Aspartam těhotným!

Účinky aspartamu, i když je přijímán jen ve velmi malých dávkách, mohou v těhotenství poškodit plod. Tkáň plodu nesnáší metylalkohol a fenylalanin. Dr. James Bowen označil NutraSweet za „instantní prostředek regulace porodnosti“. Je skličující sledovat, jak fertilitní kliniky zaplavuje příval nešťastných žen, usrkávajících dietní limonády. Emeritní univerzitní profesor pediatrie a genetiky dr. Louis Elsa ve svém svědectví před kongresem v roce 1987 prohlásil: „Aspartam je velmi dobře známý jako toxin, poškozující nervovou tkáň a láska působící vznik vývojových deformací (způsobuje vrozené vady). Aspartam má neodvolatelně nepříznivé účinky na vývoj dětského mozku. Placenta koncentruje fenylalanin, a to způsobuje mentální retardaci. Při mnoha testech bylo dále zjištěno, že aspartam vytváří nádory prsů a mozku.

Poruchy v souvislosti s aspartamem se u lidí projevují už i při tak malých dávkách, jaké jsou obsaženy v jediné žvýkačce. To může znamenat, že např. pilot, který pije dietní „light“ limonády nebo si dá žvýkačku, je náchylnější k závratím nebo epileptické aktivitě, indukované míháním. Všem takovým pilotům hrozí, že se stanou obětmi náhlých výpadků paměti, závratí během letu a postihne je postupná ztráta zraku. Piloti, kteří dostali epileptické záchvaty v pilotních kabinách strojů leteckých společností, přišli o možnost létání a tři z nich v loňském roce na aspartam zemřeli. Celoroční zkouška orální toxicity na opičích mláďatech (SC18862) prokázala: U všech zvířat se při středním a vysokém dávkování projevily prudké epileptické záchvaty. Když se opice neúčastnily dalších testů s aspartamem, opět se uzdravily.

Na trhu se prodává aspartam výrobce Monsanto Chemical jako NutraSweet a Equal, ovšem názvů nu trhu  je mnohonásobně více, každý distributor může užít jiný komerční název. Moderní země  zažívají  děsivý nárůst případů epilepsie. Fenylalanin z aspartamu snižuje práh citlivosti mozku vůči těmto záchvatům a blokuje produkci Serafíninu. Národem se valí vlna násilí, které výzkumníci zčásti přisuzují nízké hladině Serafíninu v mozku. To sebou nese deprese, návaly zuřivosti a paranoiu. NutraSweet není potravina, je to sladký chemický jed. Osmdesát zkoumaných případů epilepsie v důsledku konzumace aspartamu naplňuje definici o bezprostředním ohrožení veřejného zdraví, vyžadující neprodlené stažení takového produktu z trhu.

Aspartam pro štíhlou linii...

Zásoby formaldehydu se ukládají v tukových buňkách, obzvláště na kyčlích a stehnech. Od doby, kdy byl NutraSweet zaveden na trh doslova explodovala epidemie obezity. Chcete-li být pěkně tlustí, pijte hodně Coly light! Později k tomu můžete dostat ještě cukrovku, oslepnout, podlehnout chronické únavě, depresím, roztroušené skleróze……. Nervový chirurg Russel Balock píše: „U aspartamu mne vážně znepokojuje jeho souvztažnost s mozkovými, stejně jako slinivkovými, děložními a vaječníkovými nádory a skutečnost, že provokuje takové množství syndromů k nerozeznání podobných Alzheimerově chorobě.“

Dr. H. J. Roberts shrnul 58 případů diabetických reakcí na aspartam: „Radím všem pacientům s cukrovkou a hypoglykémií, aby se důsledně vyvarovali konzumaci aspertamu.“

NutraSweet, Equal, Spoonful nebo v záludném zakuklení jako E-951 je nejsmrtelnějším toxinem v naší společnosti kvůli své všudypřítomnosti v tisících jídlech a doplňcích, jako třeba dětských vitamínových preparátech, lécích, želé a dnes už na téměř každém stole místo cukřenky v restauracích. Jsme dopovaní miliony kilogramů ročně!

Pijáci tzv. „light“ nápojů si přímo koledují o utrpení. FDA vypočítává v utajované zprávě 92 chorobných symptomů, za žádnou cenu nechce přiznat, že hlavním zdrojem těchto chorobných stavů je aspartam, zejména ten v „dietních“ limonádách. Dietní kola obsahuje jed, který je nadto i návykový. Některé oběti ho pily až několik litrů denně a měly ho i na nočním stolku. Kdyby však výrobce Coca-coly uznal jedovatost nápojů, změnil recept a odstranil ze svých nápojů aspartam, začal by se na něj „sypat“ žaloby a pomsta zmrzačených a truchlících.

Proto platí: zatloukat, zatloukat bez ohledu na to, kolik lidí se zdevastovaným zdravím ještě přibude.

Aspartam je však obsažen ve spoustě dietních nápojů a produktů. Navíc je aspartam návykový, velmi nestálý a proměnlivý, zejména v případě nápojů, plněných do plechovek. Už od cca 30° C se rozpadá, původní substance mizí a objevuje se formaldehyd, metylalkohol, kyselina mravenčí, diketopiperazin a další toxiny. Coca-cola znala velmi dobře veškeré zápory a negativní účinky aspartamu, nebyla však spokojena s čísly z prodeje cukrem ochucené vody obohacené o kyselinu fosforečnou. Nakonec neodolala pod tlakem konkurence a přešla na recepturu „light“. Návyková substance okamžitě znásobila poptávku a s ní paradoxně přibývalo otylosti. Lidé, pijící „nízkokalorické dietní nápoje“, začali tloustnout, protože nekalorický aspartam potlačuje tvorbu Serafíninu, a to vyvolává touhu po uhlohydrátech. Náš mozek je totiž naprogramován tak, že když zjistí sladkou chuť, očekává kalorie a uhlohydráty. Když je nedostane, spustí pocit hladu.

 

Joomla templates by a4joomla