Masáže - neboli presura, vyvíjení tlaku na patřičná místa je pravděpodobně jeden z nejstarších tělo obnovujících procesů, co člověk začal používat. Různé druhy masáží používáme k odstranění různých vnějších i vnitřních neduhů, nastolení příjemné nálady či k zotavení svalstva. 

SPORTOVNÍ MASÁŽ

Je nejčastěji užívanou metodou, je vcelku rychlá, pracuje přímo se svaly a ty buď připravuje k výkonu či naopak zklidňuje po sportovním vypětí.  Od chvíle, kdy pracovní úřady nabídly možnost rekvalifikace v tomto oboru mnoha uchazečům, tato masáž ztratila ve svém provedení značně na kvalitě a do určité míry je s jinou těžko měřitelná co se týče ceny, jelikož sportovní masáž je možné se naučit během pár hodin. 

RELAXAČNÍ MASÁŽ

Druhá nejčastěji nabízená technika, pracuje přímo se svaly a několika typy hmatů uvolňuje napětí.  Relaxační a sportovní masáže nabízíme jen na výslovné přání.  

ČÍNSKÁ MASÁŽ  - TUINA, NEUROPATIE

Tuina nebo neuropatie jsou masáže podobné například shiatsu. Od ostatních druhů masáží se výrazně odlišují. Užíváme ji  pro potlačení celé řady různých potíží. Stimulujeme při ní místo svalů přímo energetické dráhy procházející naším tělem a to včetně bodů, které užívá třeba akupunktura. Tuina se aplikuje po celém těle, ve většině případů je možné ji provádět bez užití olejů. Masážní techniky jsou velice rozmanité. Masér má k dispozici celou škálu různých hmatů, které se mohou lišit. Užíváme často systém tlaku prstu, dlaně, lokte, kolena či přímo nějaké páky. Úkolem je stimulovat funkci jednotlivých drah, vyladit  proud energie tak, aby povzbudil činnost vnitřních orgánů a uvolnil případné sevření projevující se navenek. Zjednodušeně řečeno - tuina místo svalů pracuje spíše s tím, aby napomohla sdělit tělu, co má samo opravovat. Tuina je spíše bolestivější, zvláště napoprvé, ale při pravidelném opakování dokáže ulevit od mnoha jinak těžce řešitelných stavů: 

 • uvolňuje blokády zatuhlých zad a šíje, krční páteře, migrény

 • pomáhá odstranit bolesti vystřelující do nohou, třísel

 • pomáhá zmírnit křeče v nohách

 • brnění prstů nohou a rukou, problémy s krevním tlakem

 • účinkuje proti tenisovému lokti

 • zabraňuje potížím s kyčelním kloubem - prevence endoprotézy

 • zabránění operace pro výhřez plotének nebo usnadnění pooperačního stavu

 • zúžený kanál páteře

 • kolenní vazy

 • karpální tunely

 • odstraňuje únavový syndrom

Tato terapie je určena na odstranění nebo zmírnění mnoha, třeba zde nejmenovaných potíží, zeptejte se zda-li právě pro Vás je tou nejvhodnější. První masáž je v ceně 500 Kč a délce 1,5 hodiny a to jako ochutnávka. Tuina masáž je velmi náročná a tudíž její cena je tomu úměrná.

 Ceny masáže TUINA pro rok 2012:

500,- Kč za první 1,5 hodinovou seznamovací masáž  - objevte kouzlo odstranění trvalých bolestí!!!

1000,- za 1,5 hodiny při frekvenci více než 60dní od minulé masáže tuina

750,- za 1 -1,5 hodinovou pravidelně se opakující nejpozději do 59 dnů od minulé masáže

Vysvětlení této cenové politiky - tělo při pravidelném opakování si "pamatuje" a tudíž se s ním snadněji manipuluje, napoprvé nebo s delším časovým prodlením je namáhavější, jak pro klienta, tak pro maséra. 

REFLEXNÍ MASÁŽ

Tuto masáž v dnešní době též nabízí většina masérů. Systém meridiánových drah nám totiž zanechal své stopy - jakoby obrazy na ploskách nohou. Můžeme se tak masáží "dostat" i k vnitřním orgánům. Stiskem na patřičném bodě bychom měli docílit aktivace příslušného orgánu. Z vlastní zkušenosti užívám jen částečně metodu reflexe. U osob jež si stimuluji tyto body trvale, již účinek pomíjí.

U každé masáže provádím částečnou stimulaci a dobití Qi, reflexní masáž provádíme jako součást tuiny nebo tantry.

 Ceny samostatné reflexní masáže pro rok 2012:

250,- Kč za 1/2 hodinovou masáž

MOXOVÁNÍ

Klasická pelyňková moxa vypadá podobně jako cigareta, je možné použít i kuželíky. Tato tyčinka nebo kuželík se zapálí a v patřičných bodech dodáme tělu energii, podle čínské medicíny dobijeme Qi. Tato technika pomáhá i při odstranění některých blokád na svalových partiích, bude-li vhodné použít nahřátí moxou, budete tomu upozorněni. Ceny samostatného moxování pro rok 2012:

250,- Kč za 1/2 hodinové nahřívání  - v ceně užití MOXY

BAŇKOVÁNÍ

Systém odčerpání přebytečné energie užíváme poslední dobou méně často, ale je možné na základě výslovného přání užít baněk a odsát přebytečnou energii. K dispozici máme techniku magnetických gumových baněk  a speciálních mikrobaněk.

Cenová relace150,- Kč za 1/2 hodiny 

TANTRICKÁ LÉČENÍ

Zcela jiný způsob dotyku na tělo nabízí tantrické léčení. Je to projev největší úcty, velmi jemný a příjemný dotyk. Tantrická léčení se dotýkají těch nejintimnějších partií, a to nejen fyzického těla, ale hlavně co se týče emocí. Vyvolávají vzpomínky, pomáhají odstranit mnoho škodlivosti z těla. Často je možné kombinovat techniky a součástí tantrického léčení je i reflexní terapie!>Ceny jsou odstupňovány podle náročnosti a jejich výši najdete  na www.tantralive.eu

pohybují se od 1000,- Kč  při užití různých slevových kupónů a délce 1 hodiny, aktuální informace naleznete na webovkách tantry!

Joomla templates by a4joomla